top of page

 Garanti ve İade Koşulları

Kağanlık Doğa Ekipmanları olarak felsefemiz çadır ürettiğimiz kişilerin bizi satıcıdan öte dost olarak görebilmeleridir. Zaman sınırı koymaksızın, ürettiğimiz tüm ürünlerle ilgili her türlü öneri ve tavsiye için bize ulaşabilmenize imkan sağlıyoruz. Süre sınırı koymaksızın ihtiyacınız olabilecek her türlü tamir ve aksesuar temini için burada olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Siparişinizi teslim aldığınız sırada mutlaka kargo elemanının yanında paketinizi açıp, kontrol ediniz. Ürünlerinizde tespit edeceğiniz her türlü sorunu kendisine bildirerek tutanak tutmasını sağlayınız ve kesinlikle ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan itibaren yapılacak iade işlemleri için;

Kullanıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde e-mail ile kaganlikdogaekipmanlari.com'a ürünü iade etmek istediğini bildirmek zorundadır. E-mailinizi iletişim sayfasındaki menüden ilgili konu başlığını seçerek gönderebilirsiniz.

Gönderilecek olan e-mailde satın aldığınız ürün, sipariş numarası ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz.

İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir.

Ürün, eksiksiz orijinal faturasıyla (İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır), paket hasar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve sipariş numarasını içeren belgeler ile birlikte "www.kaganlikdogaekipmanlari.com" adresine, size gönderilen kargo firması ile gönderiniz.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak, tamamen satılabilir halde teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir.

İadesi yapılacak olan ürünler, teslimatı takip eden 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. İade edilen ürünler üzerinde Kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından yapılan incelemede iade edilen ürünlerin hasarlı ve ya arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, iade edilen ürün ücreti Kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından müşteriye iade edilecektir. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, (7 iş günü içerisinde bildirilmeyen ürünler Kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından geri alınmayacaktır.) İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 7 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere Andoutdoor.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir. Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Sebep göstermeksizin cayma hakkında 7 işgününü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir. Ancak Cayma Hakkı dışında; üretim hatası olduğu düşünülen ve iadesi yapılmak istenen ürünler, en geç 1 ay içerisinde Kaganlikdogaekipmanlari.com'a bildirilip 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

 

Ürünün incelenmesine dair süre ürünün içeriği ve niteliğine bağlıdır.

Yapılan incelemede kullanım hatası dışında ürünlerin hasarlı ve arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, ürün bedeli iade edilecek ve müşterinin ödemiş olduğu kargo ücreti Kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından müşteriye iade edilecektir. Yapılan inceleme sonucu üründe kullanım hatası olduğu tespit edilirse ürün aynı şekilde faturasıyla alıcı ödemeli olarak Kaganlikdogaekipmanlari.com tarafından alıcıya geri gönderilecektir.

bottom of page