top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Çadır?

Çadır sizin tatil özgürlüğünüzdür. Aileniz için tüm konfor öğeleri gözetilmiş Kağanlık Doğa Ekipmanları çadırları ile sıcak yada soğuk havalarda, doğayla iç içe, tek düze otel tatillerinin size sağlayamayacağı keyif ve özgürlüğü yaşarsınız. Harika bir manzara mı buldunuz, çadırınızı oraya kurmanız sadece bir kaç dakika alacak.

Eğer beton yapılar sizin ruhunuzu daraltıyor ve doğayla başbaşa bir hayat arzuluyorsanız Kağanlık Doğa Ekipmanları'nın Tepe çadırları veya Yurt Çadırları, size konforu, huzuru ve beton bir apartman dairesinin ve hatta müstakil evinizin dahi size sağlayamayacağı sağlıklı ortamı çok daha ekonomik bir fiyata sunar.

Kanvas Kumaş Su Geçiriyor mu?

Bu sorunun yanıtı kesin bir hayır. %100 pamuk kanvas kumaş, özel dokuma yapısı sayesinde tamamen su geçirmezdir.

Kullandığınız Kanvas Kumaş Mumlu Kumaş mı?

Hayır, çadırlarımızda kullandığımız kumaş mumlu/parafinli kumaş değil, özel bir dokuma yapısına sahip. Bu sayede mumlu kumaşlar gibi ağır değil. Üstelik mumlu kumaşlar güneşte yada sobanızın ısısıyla gevşer, su geçirmezlik özelliğini belli ölçüde kaybeder. Kağanlık Doğa Ekipmanları'nın çadır için özel olarak üretilmiş kanvas kumaşı ise kendi özgün yapısı sayesinde su geçirmezdir.

Neden Kanvas Çadır?

Çünkü kanvas kumaş, polyester kumaşların aksine soğuk havalarda ısıyı içerde tuttarken, güneşli sıcak günlerde ısınarak sera etkisi yapmaz, serin bir gölgelik oluşturur. 

Çadırınızda ateş yada soba yakmak istediğinizde, polyester kumaş saniyeler içinde yanıp erirken, kanvas kumaş ısıdan etkilenmez. Sobanızın borusu kumaşa temas etse bile alev yürümemezlik özelliği sizi güvende tutar. Üstelik kanvas kumaş nefes alır, size kaliteli bir hava sunmaya devam eder. 

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Kağanlık Doğa Ekipmanları olarak, sipariş usulüne dayalı bir biçimde çalışıyoruz.

Bizimle e-mail yada telefon yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Kontakt bilgilerimize, sayfamızdaki iletişim sekmesinden ulaşmanız mümkün.

Seçtiğiniz model, büyüklük ve özel detaylara bağlı olarak fiyat alabilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz ürünün fiyatının %50'sini ödediğinizde siparişinizin üretimi başlar.

Siparişimin Üretim Süresi Ne Kadar?

Bu süre seçtiğiniz ürüne göre değişmekte olup Tek Direkli Tepe Çadırları

ve Çan Çadırları için yaklaşık 3 hafta, Geleneksel Tepe Çadırları(Chum) için yaklaşık 1,5 ay, Keçe Yurt Çadırları için yaklaşık 2 aydır. Geleneksel Tepe Çadırları ve Yurt Çadırları için yapacağınız özel süsleme ve işleme taleplerine bağlı olarak bu süre değişebilir.

Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Yurtiçi Kamp Çadırı siparişlerinizin kargo ücreti ödemezsiniz.

Kağanlık Doğa ekipmanları olarak ürünlerinizin ücretsiz olarak güvenli bir koli ile

size ulaşmasını sağlıyoruz.

Geleneksel Tepe Çadırları ve Yurt çadırlarında, boyutları sebebiyle kargo değil,

nakliye yapılmaktadır, nakliye ücreti mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Kesin fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek Direkli Tepe Çadırı ile Çan Çadırının temel farklılıkları nelerdir?

-Göze çarpan ilk özellik; aynı çaptaki iki çadırı kıyasladığımızda, ağırlıktır. Tepe Çadırı, Çan Çadırı'ndan biraz daha hafiftir. Çadırını sırtında taşıyan, ağırlığı önemseyen kampçı yada dağcılar için bu önemli olabilir.

-Çan çadırlarının duvar dipleri yüksek olduğu için, taban alanı kullanım verimi tepe çadırdan daha fazladır, ama bu az önce açıkladığımız gibi ufak bir ağırlık farkı ortaya çıkartır.

-Çan çadırlarının duvarları tamamen kaldırılarak oldukça serin bir gölgelik oluşturarak yazın ve sıcak bölgelerde de kullanım konforu sağlar.

bottom of page